CERTIFIKAČNÍ STŘEDISKO ECC VSTOUPILO DO DALŠÍHO ROKU PROVOZU

ECC logo

Certifikační středisko ECC při společnosti Petr Otáhal, s. r. o. má za sebou první rok fungování.

První měsíce provozu byly především ve znamení budování povědomí odborné veřejnosti o existenci Evropského certifikátu v sociální péči (European Care Certifikate - ECC). Pracovníci úřadů a státních institucí, občanských sdružení, příspěvkových organizací, vzdělávacích zařízení v Moravskoslezském kraji tak mají již více než rok jedinečnou příležitost využít ECC jako nástroj hodnocení znalostí kandidátů o zaměstnání i stávajících pracovníků, jako zpětnou kontrolu vzdělávání zaměstnanců v sociálním sektoru a zajištění kvality poskytovaných služeb.

Osoby již působící v sociální oblasti, stejně jako nezaměstnaní a studenti bez vzdělání či praxe v sociálních službách se mohou zúčastnit zkoušky ECC v průběhu celého roku. Úspěšní zájemci tak získají mezinárodní certifikát s časově neomezenou platností, který je uznáván v 16 vybraných zemích Evropské unie. Od září 2011 se prostřednictvím certifikačního střediska zúčastnilo zkoušky ECC více než sto zájemců.

Podrobné informace službách Certifikačního střediska ECC sdělí vedoucí střediska Mgr. Hana Vývodová, tel. 558 623 093, hana.vyvodova@petrotahal.cz.

Rozcestník