OVĚŘTE ZNALOSTI SVÝCH ZAMĚSTNANCŮ TESTEM EVROPSKÉ ÚROVNĚ!

ECC logo

Evropský certifikát v sociální péči (ECC – European Care Cerificate) dává všem pracovníkům v sociálních službách napříč Evropskou unií šanci naučit se základní potřebné znalosti, poskytuje uznání těchto vědomostí a sdílení společného přístupu, který směřuje k zabezpečení péče a pomoci pro potřebné osoby.

 

Zaměstnavatelé působící v sociálních službách mají jedinečnou příležitost využít ECC jako nástroj hodnocení znalostí kandidátů o zaměstnání i stávajících pracovníků, jako zpětnou kontrolu vzdělávání zaměstnanců v sociálním sektoru a zajištění kvality poskytovaných služeb.

 

K získání certifikátu ECC musí kandidát projít standardním testem evropské úrovně. Jedná se o písemnou zkoušku v českém jazyce, která ověřuje vědomosti kandidátů ze Základních evropských znalostních kompetencí v sociálních službách (tzv. BESCLO). Úspěšní zájemci získají mezinárodní certifikát s časově neomezenou platností, který je uznáván v 16 vybraných zemích Evropské unie. Testování na území Moravskoslezského kraje zajišťuje výhradně Certifikační středisko ECC při vzdělávacím a poradenském institutu Petr Otáhal, s. r. o.

 

Kromě samotného testování vědomostí nabízí středisko odborný seminář Základní evropské znalosti a dovednosti v sociální péči. Seminář v rozsahu 16 hodin je akreditován MPSV pro oblast celoživotního vzdělávání sociálních pracovníků a kvalifikačního vzdělávání pracovníků v sociálních službách.

 

Podrobné informace o všech službách Certifikačního střediska ECC sdělí vedoucí střediska Mgr. Hana Vývodová, tel. 558 623 093, hana.vyvodova@petrotahal.cz.

 

Rozcestník