MOTIVAČNÍ ČÁST ČTVRTÉHO REKVALIFIKAČNÍHO KURZU PROJEKTU V PLZNI

10. září 2012 byla zahájena motivační část čtvrtého z šesti rekvalifikačních kurzů projektu v Plzni. Do kurzu nastoupilo 17 osob zdravotně znevýhodněných, evidovaných na kontaktních pracovištích Úřadu práce ČR v okresech Plzeň-město, Plzeň-sever a Rokycany. Někteří museli být bohužel z kurzu vyřazeni z důvodu zdravotní nezpůsobilosti vykonávat pracovní pozici strážného.

12 osob splňuje všechny podmínky účasti v projektu, z toho 4 muži a 8 žen ve věkovém rozmezí 41 až 58 let. Osm z nich je starších 50 let, což je v kombinaci se zdravotním postižením značně znevýhodňuje na trhu práce. Pokud kurz úspěšně absolvují, bude o ně v bezpečnostních agenturách působících v Plzni zájem na pozice strážných, které jsou vyčleněny pro osoby  se zdravotním postižením.

Účastníci motivační části kurzu mají o probíranou tématiku velký zájem a jsou aktivní. Je předpoklad, že všichni úspěšně absolvují i vlastní rekvalifikaci a budou dobře připraveni k závěrečné zkoušce.

Další kurz, do kterého se přihlásilo 19 zájemců,  bude v Plzni zahájen již 20. září 2012. Poslední kurz projektu bude zahájen opět v Plzni 2. listopadu 2012. Účast v tomto kurzu bude opět nabízena  osobám zdravotně znevýhodněným, které jsou evidovány na kontaktních pracovištích Úřadu práce ČR v okresech Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Rokycany a Tachov.

Zpracoval: Ing. Milan Šmehlík, lektor  motivačních kurzů projektu