MOTIVAČNÍ ČÁST PÁTÉHO REKVALIFIKAČNÍHO KURZU PROJEKTU V PLZNI

20. září 2012 byla zahájena motivační část pátého, předposledního rekvalifikačního kurzu projektu v Plzni. Do kurzu nastoupilo 9 osob zdravotně znevýhodněných, evidovaných na kontaktních pracovištích Úřadu práce ČR v okresech Plzeň-město, Plzeň-jih a Rokycany. Jeden zájemce již musel být bohužel z kurzu vyřazen z důvodu zdravotní nezpůsobilosti vykonávat pracovní pozici strážného.

Ze zbývajících sedmi mužů a jedné ženy ve věkovém rozmezí 40 až 60 let je pět starších 50 let, což je v kombinaci se zdravotním postižením značně znevýhodňuje na trhu práce. Pokud kurz úspěšně absolvují, bude o ně v bezpečnostních agenturách působících v Plzni zájem na pozice strážných, které jsou vyčleněny pro osoby  se zdravotním postižením.

Účastníci motivační části kurzu mají o probíranou tématiku velký zájem. Poslední kurz projektu bude zahájen opět v Plzni 2. listopadu 2012. Účast v tomto kurzu bude opět nabízena  osobám zdravotně znevýhodněným, které jsou evidovány na kontaktních pracovištích Úřadu práce ČR v okresech Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Rokycany a Tachov.

Zpracoval: Ing. Milan Šmehlík, lektor  motivačních kurzů projektu.