MBA, MODUL STRATEGICKÝ MANAGEMENT

Ve dnech 12.-13.10.2023 proběhly první dva moduly semináře Strategický management

  1. den (12. 2. 2026) proběhl prezenčně v Praze, a to v prostorách Unie zaměstnavatelských svazů, budova Vyšehrad Garden (Na Pankráci 322/26, Praha 4). V centru pozornosti byla strategie jako praktická disciplína řízení a sada inspirativních nástrojů, se kterými jsme pracovali: Strategický management, Spirálový management, Strategie modrých oceánů, Balanced Scorecards, Lean Management, Strategie digitalizace apod. Součástí semináře byl i host, který účastníky na praktických příkladech seznámil s AI nástroji využitelnými nejen v HR.
  2. den (13. 2. 2026) proběhl on-line seminář v prostředí Zoom. Seminář šel do hloubky v oblasti strategických analýz – jak strukturovaně analyzovat externí prostředí (např. SLEPT/PEST), trh, konkurenci a klíčové vlivy, a jak z analýz udělat podklady pro kvalitní strategická rozhodnutí.

 

Co si studenti odnesli především:

 

  • Inspiraci v podobě nástrojů, které lze okamžitě použít v praxi (nejen ve strategii, ale i v HR rozhodování a prioritizaci),
  • Schopnost klást lepší otázky a připravovat rozhodnutí postavená na faktech (zejména při analýzách a diskusích nad směrováním firmy).

    Děkuji všem účastníkům za velmi aktivní účast, věcné dotazy a sdílení zkušeností z praxe – přesně tohle dělá MBA výuku živou a užitečnou. Lektor: ing. Kamil Košťál MBA – www.linkedin.com/in/kamilkostal